Odborníci na úpravu vzduchu…

Aká je správna vlhkosť vzduchu v domácnosti?

Optimálna vlhkosť vzduchu v obývačke, kuchyni či v spálni poteší.

Správna vlhkosť vzduchu sa určuje v percentách, ak je vysoká hrozí Vám vznik plesní ak je naopak nízka cítite pocit sucha v hrdle čím utrpí naša sliznica a sme automaticky náchylnejší na respiračné ochorenia. V prípade, že máte ideálnu vlhkosť pohybuje sa medzi 40-60% pričom vlhkosť pod 40% sa ráta ako nízka kedy dochádza k pocitu vysúšania pokožky, sucha v hrdle, dráždení hrdla najmä po zobudení.

Vlhkosť nad 60% sa považuje za vysokú kedy dochádza k hrozbe vzniku plesní. Najjednoduchšie ako zistiť stav našej vlhkosti je zaobstarať si vlhkomer vzduchu. Vďaka nemu získate dokonalý prehľad o vlhkosti vzduchu vo Vašej domácnosti.

Optimálnu vlhkosť vzduchu je zložitejšie ale s výberom správneho zariadenia to môže byť o trochu jednoduchšie. Ak máme doma nízku vlhkosť je vhodným riešením zvlhčovač vzduchu. Dôležitým ukazovateľom pri výbere správneho zvlhčovača vzduchu je veľkosť miestnosti a princíp na akom zvlhčovač funguje.

Vysoká vlhkosť v domácnostiach je problém najmä v starších domoch ktoré sú napríklad nedostatočne odvetrávané alebo menej vykurované. Pomôcť si ale v tomto prípade môžete výberom odvlhčovača vzduchu alebo elektrickým vykurovacím priamotopom.

Rovnako ako pri pri výbere zvlhčovaču aj pri odvlhčovačoch je dôležita veľkosť miestnosti ako aj kde sa bude odvlhčovač používať.

Tip ako vybrať správne zariadenie:

Zľava 3% pri nákupe nad 150€.

Použite kupón: ZLAVA3