Zvlhčovače vzduchu (46)

Zvlhčovače vzduchu pomáhajú predchádzať vysúšaniu sliznice dýchacích ciest a následovnému nachladeniu. Počas vykurovacej sezóny, kedy relatívna vlhkosť vzduchu vo vnútorných priestoroch klesá pod úroveň 50%, by nimi mala byť vybavená každá domácnosť. Práve táto úroveň je vhodná pre ľudský organizmus. Zvlhčovače vzduchu s automatickou reguláciou dokážu správnu hladinu merať a udržovať vďaka zabudovanému hydrostatu. Moderné zvlhčovače likvidujú vďaka filtrom alebo prevarením baktérie, ktoré sú obsiahnuté v stojatej vode a v celej miere nahrádzajú staré odparovače pripevnované k vykurovaciemu zariadeniu. Diskové zvlhčovače s funkciou čistenia naviac pomáhajú zbavovať vzduch prašnosti.

Ultrazvukové zvlhčovačeIde o najrozšírenejšiu technológiu zvlhčovania, pretože tieto zvlhčovače sú energeticky nenáročné a efektívne vo všetkých podmienkach, avšak môžu nastať problémy s kvalitou produkovanej hmloviny vzhľadom na to, že filtrácia vody pri použití rozprachu častíc nie je nikdy stopercentná (pri použití tvrdej vody sa môže objavovať i biely poprašok na nábytku). Vlhkosť tu vzniká rozechvievaním ultrazvukovej membrány a rozprachom kvapiek vody s veľkosťou 1-5 µm, které sú v zásade vodnou parou. Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu sú relatívne nenáročné na údržbu. Pre dostatočnú životnost prístrojov je však nevyhnutné ich chrániť je vodným kameňom špeciálnymi filtrami. Prístroje Boneco, Stadler Form a Airbi (Cube a Mist) majú túto ochranu zabudovanú v kombinovaných filtroch, ktoré sú súčasťou príslušenstva, preto ich odporúčame. Okrem demineralizačnej ochrany obsahujú niektoré vodné filtre nanočastice striebra, ktoré pomáhajú filtrovat stojatú vodu od bakterií (značky Airbi, Stadler Form, Stylies a Boneco). Jednoznačnou ochranu proti baktériám, ale predstavuje funkcia predohrevu na 80 °C nebo špeciálne antibakteriálne filtre. K prístrojom Boneco Air-O-Swiss je dodávána ionizačná strieborná tyčinka. V prípade prístrojov Stadler Form a Stylies plní podnobnú funkciu špeciálna strieborná kocka. U väčšiny modelov od uvedených značiek sú tieto  nadštandnardné antibakteriálne filtre hubiace až 650 druhov baktérií dodávané už v základnom príslušenstve!

Jedná se o jednoduchší variant zvlhčovania než pri diskových zvlhčovačoch, ktoré však funguje na podobnom princípe. Vďaka ventilátoru odparuje vodu priamo zo zvlhčovacích filtrov uspôsobených na čo nejrýchlejšie uvoľňovanie vlhkosti, a tak dochádza ku zvyšovaniu relatívnej vlhkosti vzduchu prirodzeným spôsobom, tj. nie rozprachom ako u technológie ultrazvuku. Výsledkom je odpar čistej H2O, kedy ani nemôže dochádzať k usadzovaniu vodnej hmloviny v okolí prístroja, ako je to niekedy pri ultrazvukových zvlhčovačoch. Nečistosty a minerálne látky sa zachytia na odparovacích filtroch, ktoré je preto nutné pravidelne meniť. Moderné prístroje Stylies Stadler Form (obľúbený model OSKAR) obsahujú účinné antibakteriálne filtre a sú veľmi tiché. Zvlhčovače sú vhodné pre zvlhčovanie do zdravia prospěšnej úrovne 50% - 60% relatívnej vlhkosti vzduchu a ich účinok bude nižší v chladnejších miestnostiach.

diskové zvlhčovačePokiaľ hľadáte zvlhčovač vzduchu, ktorý Vám pomôže bojovať s prašnosťou, zvoľte diskový prístroj. V týchto prístrojoch vzniká vlhkosť na odstredivých diskoch špeciálne upravených pre mechanické odparovanie vzduchu. V kombinácii s ionozáciou vzduchu (pri prístrojoch Boneco a Airbi) dokážu tieto disky nielen zvlhčovať, ale zároveň zachytávajú nečistoty vo vzduchu do veľkosti 1,5 µm (pri prístrojoch bez ionizácie do 3 µm). Čistenie síce nie je tak efektívne ako s HEPA filtrom, ktorý je súčasťou čističiek s funkciou zvlhčovania (dokážu filtrovať častice s veľkosťou až 0,3 µm), ale aj tak dokáže zachytiť väčšinu prašnosti v miestnosti. Tieto zvlhčovače odparujú čistú vodu, minerálne látky sa vôbec neuvoľňujú do vzduchu a nehrozí tak biely poprašok na nábytku, ktorý pri použití vysoko mineralizovanej vody hrozí pri ultrazvukových zvlhčovačoch. Zároveň sa diskové zvlhčovače môžu pochváliť extrémne tichou prevádzkou (18-24 dB). Diskové zvlhčovače vzduchu sa vyznačujú vyššou počiatočnou cenou, ale taktiež následnou ekonomickou prevádzkou, vďaka nízkemu príkonu a absencii demineralizačných výmenných filtrov. Nutnosťou je vykonanie údržby (čistenia), ktorá sa vykonáva raz za 5 dní prevádzky a nezaberie viac ako 5 minút. Nevýhodou diskových zvlhčovačov môže byť obmedzená schopnosť zvlhčovať vzduch nad prirodzenú úroveň 50% - 60% relatívnej vlhkosti. Oproti parným a ultrazvukovým zvlhčovačom sú závislé na kapacite vzduchu pohlcovať ďalšiu vlhkosť, teda aj na teplote (pri nízkych teplotách nie je prirodzený odpar natoľko výkonný).

Najstarší a v minulosti najrozšírenejší spôsob zvlhčovania sa prejavuje hlavne vysokou energetickou náročnosťou (až 10x vyšší príkon, než u ostatných zvlhčovačov). Na druhej strane parné zvlhčovače bezpečne zlikvidujú všetky mikroorganizmy zo stojatej vody ich vyvarením. Ak sa rozhodnete pre zvlhčovač na horúcu paru, odporúčame prístroje Stadlerform a Boneco, ktoré sa oproti iným značkám vyznačujú vysokou kvalitou spracovania, ktorá je predovšetkým pri týchto druhoch zvlhčovačov veľmi dôležitá. Parné zvlhčovače neodporúčame do detských izieb alebo tam, kde majú prístup malé deti, keďže hrozí prevrhnutie nádoby s horúcou vodou. Vhodné sú naopak pre astmatikov, ktorým uľahčujú dýchanie.

Výrobcovia:
Zoradiť : TOP Najdrahšie Najlacnejšie Podľa výkonu

Zvlhčovač Airbi Mist

1-2ks skladom

0,25 l/h, vodný filter

33
Zvlhčovač vzduchu PELO U14
Novinka

Zvlhčovač vzduchu PELO U14

1-2ks skladom

300 ml/h, 45 m²/110 m³, 3 l

48

Zvlhčovač Lanaform Trainy

externý sklad

0,22 l/h, arómaterapia, demineralizačný filter

54
Zvlhčovač StadlerForm EMMA
Novinka

Zvlhčovač StadlerForm EMMA

1-2ks skladom

Príkon 10 W, 27 dB, 0,5l, 2 úrovne výkonu

59
Zvlhčovač vzduchu Airbi CUBIC
Novinka
99 %

Zvlhčovač vzduchu Airbi CUBIC

1-2ks skladom

5 litrov, max. 35 m2, 30-110 W

59

Lanaform PURE

externý sklad

0,13 l/h, arómaterapia

64

Zvlhčovač Lanaform Hello Kitty

externý sklad

0,22 l/h, časovač, demineralizačný filter

70

Zvlhčovač StadlerForm ANTON

1-2ks skladom

0,12 l/h, tichá provádzka, vodný + antibakt. filter, arómaterapia

79

Zvlhčovač Boneco Air-o-Swiss U200

1-2ks skladom

0,3 l/h, vodný + antibakteriálny filter, arómaterapia

85
Zvlhčovač vzduchu Airbi Twin čierny
Darček
98 %

Zvlhčovač vzduchu Airbi Twin čierny

1-2ks skladom

0,3 l/h, vodný filter, digitálna kontrola, diaľk. ovl., ozón

90
Zvlhčovač vzduchu Airbi Twin biely
Darček
98 %

Zvlhčovač vzduchu Airbi Twin biely

1-2ks skladom

0,3 l/h, vodný filter, digitálna kontrola, diaľk. ovl., ozón

90

Zvlhčovač Stylies HYDRA

1-2ks skladom

0,42 l/h, vodný + antibakt. filter, manuálny hygrostat

97

Zvlhčovač Stylies ORION

1-2ks skladom

0,35 l/h, antibakt. filter, manuálny hygrostat

98
Interpharm Fair H10 ultrazvukový zvlhčovač vzduchu
Darček
100 %

Interpharm Fair H10 ultrazvukový zvlhčovač vzduchu

1-2ks skladom

0,35 l/h, časovač, predohrev

99

Zvlhčovač StadlerForm OSKAR Little

1-2ks skladom

0,2 l/h, tichá prevádzka, vodný + antibakt. filter, aromaterapia

99
Zvlhčovač vzduchu Stylies ALAZE
Novinka

Zvlhčovač vzduchu Stylies ALAZE

1-2ks skladom

40m2, 27dB, 3,5W , časovač, Nočný režim,

102
Zvlhčovač vzduchu Airbi STAR
Novinka

Zvlhčovač vzduchu Airbi STAR

1-2ks skladom

4 stupne výkonu, 30-110 W, 45 m2

105

Zvlhčovač Lanaform Vapo Lux

1-2ks skladom

0,3 l/h, ionizátor, digitálna kontrola demineralizačný filter

117

Lanaform LIVING

externý sklad

0,35 l/h, arómaterapia

122
Zvlhčovač Stylies Helos
TOP
98 %

Zvlhčovač Stylies Helos

1-2ks skladom

0,3 l/h, antibakt. filter, digitálny hygrostat

124

Zvlhčovač Lanaform NOTUS

1-2ks skladom

0,5 l/h, digitálna kontrola, demineralizačný filter

129
Webdesign Next Vision
Tento web používa na poskytovanie služieb súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.     OK   Ďalšie informácie