Odborníci na úpravu vzduchu…

PREČO čistiť vzduch v kancelárii?

Prečo čistiť vzduch v kancelárii?

Rozmýšlali ste niekedy nad tým, koľko v práci trávime času?
V kancelárii trávime tretinu nášho dňa a častokrát si ani neuvedomujeme aké je dôležité mať dobré a kvalitné pracovné prostredie. Ku kvalitnému pracovnému prostrediu samozrejme patrí aj dobré ovzdušie. Aj keď ho nevidíme, je naozaj dôležité. Nie len na to, aby sme podávali vysoké pracovné výkony, ale aj preto, aby sme si pestovali a chránili svoje zdravie. V kancelárii zvyčajne nesedíme sami, alebo sa tam stretávame s množstvom ľudí. Čím viac ľudí každý deň navštívi našu kanceláriu, tým sa zvyšuje riziko, že môže byť ovzdušie v pracovnom priestore znečistené.
Medzi najčastejšie znečistenia patria prachové častice, vírusy a alergény. Aj keď sú neviditeľné, nemali by sme ich prehliadať.

Ako s nimi môžeme bojovať?

Aby sme si zabezpečili, že bude vzduch v kancelárii kvalitný a čistý, musíme v prvom rade vetrať.
Vetranie kancelárie poskytuje prísun čerstvého vzduchu, ale neuchráni nás pred mikročasticami prachu, vírusmi a alergénmi. K tomu, aby bolo ovzdušie v kancelárii, či pracovnom priestore naozaj čisté nám môže pomôcť čistička vzduchu.
Čističky vzduchu je skvelým riešením, ako zabezpečiť na pracovnisku čistý vzduch bez alergénov, ale aj výborným doplnkom prevencie v tomto období. Poznáte to, po zime všade navôkol kolujú baktérie a vírusové ochorenia a odrazu sa jeden kolega v práci necíti dobre. Kým si stihnete uvedomiť, že je chrípkové obdobie, už sú takmer všetci chorí.

Ako je to možné?

Vzduch. Vírusové ochorenia sa nemusia šíriť len priamym kontaktom, ale aj vzduchom. Čistička vzduchu nás síce zázračne nevylieči, ak už nejaké ochorenie chytíme, ale dokáže pomôcť zabrániť šíreniu vírusov vzduchom po priestore, v ktorom trávime tak veľa času.
Ako vybrať vhodnú čističku do našej kancelárie?
Pri výbere je veľmi dôležité zohľadniť počet štvorcových metrov, ktoré tento priestor má. Čističky vzduchu vyrába viacero výrobcov a jednotlivé zariadenia majú určité parametre, ktorými je potrebné sa riadiť. Pri každom našom produkte nájdete parametre, do akej veľkej miestnosti je zariadenie určené.

Ak si aj napriek tomu nie ste istí a neviete sa rozhodnúť, aká čistička vzduchu je vhodná do vašej kancelárie, nelámte si s tým hlavu, ochotne Vám poradíme s výberom tej správnej.

Zľava 3% pri nákupe nad 150€.

Použite kupón: ZLAVA3