Funkcie a správny výber mobilnej klimatizácie

Princíp klimatizácie je každému jasný, a tak i malé dieťa vie, že tento prístroj dokáže jednu dôležitú vec, a to ochladiť vzduch v miestnosti. Málokto ale už vie, ako vlastne celý systém funguje, a že existujú i jasne dané normy, ktoré musí každá klimatizačná jednotka, teda i tá mobilná, spĺňať. 

mobilní klimatizaceZ hľadiska praktickosti sú samozrejme mobilné klimatizácie výhodnejšou variantou, pretže vám umožnia ľahký presun do akejkoľvek časti vášho interiéru.

Dôležitý je rozhodne i vzduchový výkon

Ale späť k samotnej funkci a požiadavkám, ktoré musí každá jednotka spĺňať. V podstate by sme nenašli model, ktorý by iba "likvidoval" teplo. Každá jednotka funguje na princípe, kedy odvádza teplý vzduch preč z miestnosti, a naopak do nej fúka vzduch studený, čím dochádza práve k celkovému ochladzovaniu. A ako veľmi je intenzívny, nezáleží iba na chladiacom výkone, ale i na tom vzduchovom. A to je prvý aspekt, na ktorý by sme sa mali pri výbere zamerať. V princípe celá jednotka vytvára v miestnosti podtlak, a čím je vzduchový výkon vyšší, tým viac pocítime účinok klimatizácie.

Zamerajte sa aj na to, akým spôsobom je odvádzaný kondenzát

Vedľajším produktom každej klimatizácie, a teda aj mobilnej, je kondenzát, ktorý vznikne ochladzovaním vzduchu. Ide o vodu, ktorá musí byť vyvádzaná. Existujú možnosti, kedy je vyvádzaná buď pomocou čerpadla (vo forme tekutiny) alebo je zmenená na plynné skupenstvo a môže odchádzať spolu s horúcim vzduchom. Ideálne tam, kde nie je možné bežne dostupnými možnosťami samotný odtok realizovať. Ideálne je teda zamerať sa na modely, ktoré obsahujú automatický výparník.

V tomto ohľade vyhovuje model REMKO MKT250. Práve ten splní očakávanie aj náročnejších klientov, ktorí hľadajú vysokú kvalitu kombinovanú s priaznivou cenou.

Aké sú kľúčové vlastnosti tohto produktu?mobilní klimatizace Remko MKT250

 • Programovateľná funkcia doby zapnutia a vypnutia
 • Automatický výparník kondenzátu
 • Automatická regulácia výkonu podľa požadovanej teploty
 • Ideálna do priestorov s veľkosťou až 80 metrov štvorcových

Z hľadiska technického vynikne hlavne týmito vlastnosťami:

 • Chladiací výkon: 2,6 kW
 • Odvlhčovací výkon: 1,6 L/24h
 • Vzduchový výkon: 320 m3/h
 • Hlučnosť: 49-55 dB

Alergici to majú ešte o niečo zložitejšie

A zatiaľ čo zmienené informácie sú obecnejšie, alergici by mali pri výbere jednotky zbystriť ešte viac - a to hlavne preto, aby nedochádzalo k rozširovaniu alergénov v samotnej miestnosti, ale naopak mohli byť efektívne zachytené. Je tak dôležité zamerať sa predovšetkým na výber kvalitných filtrov, ktoré to dokážu. Rovnako je vhodné danú jednotku pravidelne servisovať a čistiť, keďže nedostatočná údržba môže byť doslova rajom pre rôzne plesne. Pre alergikov teda nič dobrého.

A akú teda vybrať?

Pri konkrétnom výbere klimatizácie sa tak zamerajte na už spomenuté výkony. Tie najmenej výkonnejšie typy majú výkony okolo 2,6 kW, čo znamená bezproblémové vlastnosti v miestnostiach, ktorých celkový objem je okolo 80 metrov kubických. O pár desatín výkonnejšie modely, a to s výkonom 2,9 kW už bez problémov zvládnu udržať príjemné teploty v miestnostech s objemom 90 metrov kubických.

Takto škála mobilných klimatizácií pokračuje, a to až k tým najvýkonnejším, kteoré sú s výkonmi 4,7 kW určené pre miestnosti s objemom 140 metrov kubických. Všetky modely naviac môžu byť kombinované s celým množstvom funkcií, ktoré samotnú prevádzku veľmi uľahčia, a tak je možné nielen naprogramovať mnoho funkcií, ale aj napríklad využiť i pohybové senzory.

A pokuiaľ hľadáte naozajstnú špičku na trhu, vsaďte na model REMKO RKL490DC S-line. Ten kombinuje dokonalý výkon s elegantným designom, alebo dokonale tichý chod. Naviac umožní:Mobilní klimatizace REMKO RKL490DC S-line

 • Ovládanie pomocou diaľkvého ovládača
 • Nastaviť osciláciu lamiel
 • Automatické zapínanie a vypínanie s ohľadom na čas či teplotu
 • Veľmi tichá, ale výkonná prevádzka

Z hľadiska konkrétnych technických detailov uvedený model rozhodne oslní. Pre ukážku vyberáme jedny z najzaujímavejších čísel:

 • Vzduchový výkon: 620 m3/h
 • Príkon: 1150 W
 • Hlučnosť vonkajšieho dielu: 51 dB, vnútorného: 45-52 dB
 • Chladiaci výkon: 3,8 (1,8-4,7) kW

To všetko je naviac doplnené o unikátnu invertorovú technológiu, ktorá dokáže šetriť náklady, a tak mobilná jednotka spadá do kategórie A+. Samozrejmosťou je automatický výparník kondenzátu, ale aj veľmi ľahká montáž. A vďaka zmienenému designu sa skvele hodí aj do reprezentačných priestorov – a to až s objemom 140 metrov kubických.

Ako je to s vykurovaním pri mobilných klimatizáciách?

Hoci primárne je klimatizácia určená na ochladzovanie, vedia niektoré modely aj vyhrievať. Je potrebné všakpovedať, že pokiaľ chladíme, dokáže klimatizácia dosiahnuť rodziel medzi vnútornou a vonkajšou teplotou okolo 5 ºC. A s touto hodnotou musíme teda počítať aj pri samotnom ohreve. Nie je teda možné miestnosť vykúriť napríklad na 20 °C, pokiaľ je vnútorná teplota iba 10 °C. Čo je mimochodom limitná teplota, pri ktorej je možné vykurovať. Pri nižšej to už konštrukcia mobilných klimatizácií neumožňuje. 

Vsaďte na najvyhľadávanejšie modely mobilných klimatizác.

Webdesign Next Vision
Tento web používa na poskytovanie služieb súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.     OK   Ďalšie informácie