Odborníci na úpravu vzduchu…

JARNÉ alergie. Pomôže Vám čistička vzduchu

S príchodom jari začínajú stromy a rastliny kvitnúť a tým aj sezóna alergií. Každý alergik, alebo astmatik pozná ten pocit, kedy sa mu vonku začína ťažšie dýchať a najradšej by sa zatvoril doma pred všetkými tými alergénmi. Častokrát sa však ani doma neschováme pred peľmi a alergénmi, pretože pri vetraní sa tieto mikročastice dostanú do priestoru našich spální.

Peľová alergia je jedným z každoročných problémov ľudí, alergikov a astmatikov. Jar je obdobie, kedy kvitne jelša, lieska, topoľ, breza a iné stromy a rastliny, ktorých peľ prenikne do domácnosti aj cez bežné sieťky na oknách. Pokiaľ chceme doma dýchať zdravo a zabezpečiť si čisté ovzdušie v tomto kritickom období, mali by sme mať čistý vzduch bez alergénov. Veľkým pomocníkom všetkých alergikov a astmatikov je čistička vzduchu.

Ako nás zbaví čistička vzduchu alergénov?

Kvalitná čistička vzduchu má viacstupňovú filtráciu, ktorá zachytí alergény a peľ.

Aké filtre by čistička mala obsahovať?

Hepa filter

Hepa filter je účinný filter pri boji s alergénmi. Tento filter je schopný odstrániť častice s veľkosťou 300 nanometrov, až s 99,97% účinnosťou.

Prachový filter

Prachový filter chráni ostatné filtre pred najhrubšími nečistotami ako je prach. Tento filter je jednoduchý na údržbu a pravidelné čistenie. Stačí ho jednoducho povysávať, alebo pretrieť handričkou.

Uhlíkový filter

Tento filter zabezpečuje pohlcovanie nepríjemných zápachov na báze aktívneho uhlíka. Odstraňuje pachy a nebezpečné plyny v domácnosti, ktoré vo vzduchu predstavujú relatívne malé častice, ťažko zachytiteľné mechanockou filtráciou.

Ionizátor

Ionizátor vytvára ióny, vďaka ktorým dochádza k rozkladu vírusov a baktérií a zabezpečuje sviežosť vzduchu ako po búrke. Ionizátor, inými slovami generátor záporných iónov, zvyšuje efektivitu mechanického čistenia vzduchu a urýchľuje sedimentáciu a spájanie prachových častíc.

Okrem iného pôsobí priaznivo aj na dýchacie cesty. Vedľajším produktom ionizácie je ozón, ktorý pôsobí dezinfekčne.

Čistý vzduch bez alergénov aj počas spánku

Okrem viacstupňovej filtrácie, každý alergik ocení čističku vzuchu s tichým, nočným režimom čističky, ktorý zabezpečí nerušivú prevádzku a čistenie vzduchu počas spánku. Imunológovia odporúčajú nespať v období našej alergie pri otvorenom okne, pretože peľ lieta aj v noci a dostáva sa do výšky stoviek metrov. Čistička vzduchu s tichým no

Zľava 3% pri nákupe nad 150€.

Použite kupón: ZLAVA3