Odborníci na úpravu vzduchu…

VYSPORIADAJTE sa s baktériami vďaka UV LAMPE

Vzduch je hlavné médium pre šírenie chrípky a ďalších respiračných ochorení, a preto jeho čistenie pomáha k jej prevencii.
To však samozrejme nie sú jediné technológie, ktoré sú určené k vyčišteniu vzduchu v miestnosti. Okrem nich možno použiť tiež ultrafialové žiarenie, ktoré vychádza z UV lampy. Táto metóda je veľmi účinná a to v boji s rôznými vírusmi, plesňami či baktériami. UV lampa má v čističke nezastúpiteľnú funkciu – umožňuje aktiváciu nano-fotokatalyzátorových filtrov. Jej umiestnenie je práve vnútri konštrukcie čističky a rovnako ako iné filtrácie je aj tento typ závislý na vzduchovom výkone čističky.

Preverenou metódou ako zbaviť miestnosť bakterií, je použitie antibakteriálnych filtrov. V nich sa nachádzajú nanočastice striebra, čo je veľmi účinná látka pre zachytávanie baktérií. Antibakteriálne látky sa potom často objavujú v kombinácii s uhlíkovými vláknami. Vďaka týmto filtrom zabránite tomu, aby sa baktérie šírili voľne vzduchom, čím výrazne minimalizujete riziko infikovania sa.

Zásluhou ionizátoru budete svieži
Ako posledné ešte zmienime ionizátor, ktorý vytvára vo vašich domácnostiach či kanceláriách svieže prostredie. Vďaka tomu sa budete cítiť viac v kondícii, nebudete pociťovať únavu a váš psychický stav bude celkovo na dobrej úrovni. Ionizátor funguje na takom princípe, že generuje záporné ionty, ktoré urýchľujú usadzovanie a zhlukovanie prachových častíc, čím de facto zvyšujú efektivitu mechanických čističiek.

Ionizátory sú určené tiež pre ľudí, ktorí trpia vysokým tlakom – ten pomáhajú znižovať. Každopádne všetkého veľa škodí a v tomto prípade to platí doslova. Ak budete používať příliš silný ionizátor, môže to mať naopak negatívne dôsledky, ktoré sa prejavia napríklad bolesťou hlavy. Je to preto, že vedľajším efektom tohoto zariadenia je ozón, ktorý vo väčšej miere škodí. Účinnosť takejto čističky môže dosahovať až k hodnote 93% a to podľa úrovne znečistenia vzduchu. Naviac je možné nastaviť výkon čističky medzi rôznymi výkonnostnými stupňami, podľa aktuálnej potreby.

Čističky majú rôzne doplnky, ktoré vyriešia mnoho vecí za vás
V čističkách vzduchu by sa potom mali nachádzať aj prachové predfiltre. Ich funkcia spočíva v zachyteniu najväčších prachových častíc, pred ktorými ochránia citlivejšie vrstvy filtrácií. Výhodou týchto predfiltrov je, že ich môžete vyprať v práčke a použiť opätovne.

Kvalitnejšie čističky tiež fungujú na automatickú prevádzku, pretože sú v nich, podľa účelu, zabudované prachové či pachové senzory. V čističkách vzduchu tiež môže byť zabudovaná automatická kontrola filtračných systémov, ktorá vás vždy upozorní, kedy bude potrebné filtre vymeniť. Ďalej je tiež možnosť stlmenia svetla čističky podľa okolného prostredia, aby vás napríklad nerušilo pri spaní. Samozrejme je i plno ďalších doplnkov, ktoré čističky vzduchu môžu vlastniť.

Multifunkčné čističky
Tiež je možnosť zaobstarať multifunkčnú čističku, ktorá bude vykonávať viac potrebných funkcií. Jednou z takýchto čističiek je AIRBI SPRING. Tá má všetko potrebné a uspokojí širšie spektrum užívateľov. Táto čistička má 7-násobný systém filtrácie a jej vzduchový výkon dosahuje až k 320 m3/h.

Jediná údržba, ktorú budete musieť pravidelne opakovať, je výmena vzduchových filtrov. Inak čistička AIRBI SPRING funguje úplne automaticky. Naviac na to, že je potrebné niečo spraviť, vás čistička sama upozorní. Tento výrobok potom plne funguje v prostredí, ktoré má maximálny objem 1160m3. Na túto čističku si pripravte necelých 250,-€, avšak ide o investíciu, ktorá sa vám do budúcna vyplatí.

Ako je to s cenou?
Cenová ponuka čističiek vzduchu je veľmi relevantná. Minimálne hranice sa pohybujú okolo 150,-€ , maximálna čiastka môže byť pokojne aj viac ako štvornásobne vyššia. Pri určovaní ceny záleží na mnohých faktoroch, ako je kvalita jednotlivého produktu, čo všetko vie atď. Každopádne čím viac bonusových doplnkov bude výrobok mať, tým výjde drahšie.

Zľava 3% pri nákupe nad 150€.

Použite kupón: ZLAVA3