Vlhkosť v dome

Vlhkosť v dome. Ako si s ňou poradiť?

 

Po daždivom období sa stretávame s bežným problémom a to vlhkosťou v dome. Neriešená vlhkosť v dome môže viesť k nezdravému ovzdušiu a prostrediu v domácnosti. Ideálna vlhkosť v domácnosti sa hýbe od 40-60%, vyššia percentuálna vlhkosť môže viesť k zvlhnutiu stien domu, vytváraniu plesní a pokiaľ máte doma astmatika, či alergika, vytvára pre neho veľmi nepriaznivé a nezdravé prostredie.

 

Domáce odvlhčovače vzduchu sú ideálnym riešením ako sa vlhkosti v dome zbaviť. Odvlhčovače vzduchu majú zvyčajne plastovú konštrukciu a maximálny odvlhčovací výkon do 20l/deň. Tieto prístroje môžeme použiť doma, v pivnici, komore a všeobecne v relatívne malých priestoroch, kde prevládajú problémy so zvýšenou vlhkosťou vzduchu.

V prípade potreby dlodobého odvlhčovania je možné zapojiť hadičku na odvod kondenzátu a tak používať prístroj bez nurnosti vylievať nádržku a nie je potrebné prístroj stále kontrolovať.

Ak je vlhkosť v dome dočasným, sezónnym problémom je vhodné odvlhčovač použiť v čase a dobe, kedy je to nevyhnutné a potom ho jednoducho odložiť a uschovať na ďalšiu sezónu.

Pokiaľ je v priestore domu dlhodobý problém s vlhkosťou a steny domu sú už nasiaknuté vodou, je nevyhnutné dlhodobo odvlhčovať priestor. Takýmto problematickým priestorom môžu byť napríklad kúpeľne, kuchyne, či priestory kde sušíte bielizeň.

V oboch prípadoch pomáhajú domáce odvlhčovače vzduchu. Pri takýchto odvlhčovačoch vzduchu sa počíta s frekventovaným používaním a preto by sme mali venovať zvýšenú pozornosť kvalite kupovaného prístroja.

 

Odvlhčovač vzduchu je potrebné vybrať podľa priestoru, do ktorého bude určený a tiež s ohľadom na požadovaný odvlhčovací výkon.

Parametre, potrebné k výberu odvlhčovača vzduchu pre jednotlivé prístroje a značky nájdete v kategórii Odvlhčovače vzduchu - Domáce odvlhčovače. Ak sa na základe parametrov predsa neviete rozhodnúť, radi Vám s Vašim výberom poradíme.

 

Webdesign Next Vision
Tento web používa na poskytovanie služieb súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.     OK   Ďalšie informácie