Kyslíkové koncentrátory (1)

Aby zostali bunky zdravé a v dobrej kondícii, potrebujú dostatočnú zásobu kyslíka. Nedostatok kyslíka spôsobuje narušenie látkovej premeny a obnovovanie buniek. Smog, zvýšená koncentrácia ozónu, zle vetrané miestnosti a nedostatok pohybu môže spôsobiť nedostatočný príjem kyslíku. Kyslíkové koncentrátory umožňujú kyslík koncentrovať, a zrýchliť tak okysličovanie mozgu, svalov a celého tela.

Prečo inhalovať kyslík?

  • Kyslík spomaľuje starnutie ľudských buniek.
  • Kyslík pomáha pri bolestiach hlavy.
  • Kyslík pomáha pri únave.
  • Kyslík posiľuje imunitu.
  • Kyslík zlepšuje dýchanie u pacientov trpiacich astmou či alergiami.
  • Kyslík zdokonaľuje psychologický stav osôb trpiacich depresiami.
  • Kyslík zvyšuje fyzickú kondíciu až o 25 %.

Kyslík sa po vdýchnutí do pľúcnych komôr viaže v pľúcnych kapilárach na krvné farbivo hemoglobín, ktoré obsahujú červené krvinky – erytrocyty. Výmena plynov tj.kyslíku a oxidu uhličitého záleží na pasívnej difúzii plynu z vyššieho tlaku do nižšieho. Tlak kyslíku v pľúcnych komorách je 13,3 kPa (100 mmHg), v pľúcnych kapilárách je tlak kyslíku okolo 5,8 kPa (40 mmHg). Spádovo teda kyslík prúdi z alveol do pľúcnych kapilár a viaže sa na hemoglobín. Bariéra, cez ktorú plyn defunduje je u zdravých osôb veľmi tenká, meria približne 0,5 µm. Difúzia plynov cez  alveolokapilárny povrch záleží na hrúbke tejto bariéry. Prenos kyslíka je obvykle úplný v priebehu obehu kapilárnym riečšťom. Erytrocyty prúdia pľúcnymi kapilárami približne 0,75s a v tomto časovom úseku sa za normálnych okolností uskutoční prenos kyslíka (proces difúzie). Kyslík je životne dôležitý pre metabolizmus, najcitlivejší k nedostatku je centrálny nervový systém.

Iste ste sa už ocitli vo vydýchanej kancelárii alebo nevetranej konferenčnj miestnosti. Aj nepatrný pokles koncentrácie kyslía v dôsledku vydýchania len o 0,5% - 0,7% v kombinácii so zvýšenou teplotou a duševným napätím totiž zrazu vedú k pocitom ťažkosti, zvýšenej únave, mikrospánku, zbytočným bolestiam hlavy a kŕčom. Povedzte si - žiadny problém, na to sú predsa prestávky, aby sa vetralo. Je vôbec možné získať dostatok potrebného kyslíka vyvetraním v priemyselnom meste, zaťaženým dopravou a smogom? Štúdie potvrdzujú preukázateľné zvýšenie rizika respiračných chorôb pri porfesiách, ktoré trávia väčšinu pracovného času v prašných uliciach.

Plynný kyslík je potrebný nielen k vyššiemu výkonu svalov a vytrvalosti celého organizmu, ale potrebuje ho aj mozog - k bezchybnej činnosti a duševnej koncentrácii. Pri dostatočnom nasýtená čistým kyslíkom zrazu pocítime "druhý dych" podobne ako športovci. Únava a stres sú dôsledkami námahy, náhle ustúpiam, dýchanie sa upokojí a súsredenosť sa rýchlo obnoví.

Pri nadmernej námahe, duševnej či fyzickej, občasných bolestiach hlavy a pri pobyte v nevetranej miestnosti, sa v tele hromadí rozpustený “odpadový“ oxid uhličitý. Nároky na kyslík teda výrazne stúpajú. Pri dostatočnom nasýtení čistým kyslíkom naraz pocítime blahodárny „druhý dych“, podobne ako športovci. Únava a stres, ktoré sú dôsledkom námahy, náhle ustúpia, dýchanie sa upokojí a sústredenosť sa rýchlo obnoví.

Vďaka kyslíku dosiahneme aj na obávané tukové zásoby, ktorých sa ľahko zbavíme a získame pri tom dokonca dvakrát viac energie než z bežného energetického zdroja, t.j. z krvného cukru - glukózy. A vy, ktorí športujete, s kyslíkom efektívnejšie spálite nechcený podkožný tuk. Kombináciou s vytrvalostným typom tréningu ľahšie upravíte svoju telesnú hmotnosť smerom dole.

Plynný kyslík potrebujú nielen svaly k vyššiemu silovému výkonu a vytrvalosti, ale i mozog k duševnej koncentrácii. Vďaka kyslíku sa začínajú spaľovať tukové zásoby, ktoré obsahujú dvakrát toľko energie, ako pečeňový a svalový glykogén a svalové bielkoviny. Športovec nasýtený čistým kyslíkom to pocíti ako blahodárny „druhý dych“. Únava hneď zmizne (i únavová kyselina mliečna – laktát – sa odbúrava vďaka kyslíku), rytmus dýchania se upokojuje, obnovuje sa duševná koncentrácia a počiatočný stres z nástupu únavy mizne.

100 ml ľudskej krvi viaže 0,88 mmol, čo je 30x viac než je rozpustnosť kyslíka vo vode. Saturácia hemoglobínu kyslíkom v arteriálnej krvi je až 96%, saturácia hemoglobínu kyslíkom v žilnej krvi je 70%. Saturáciu hemoglobínu kyslíkom je možné merať napr. pulzným oxymetrom.

Výrobcovia:
Zoradiť : TOP Najdrahšie Najlacnejšie
Kyslíkový koncentrátor V5 Quiet-Life
Zľava 9 %

Kyslíkový koncentrátor V5 Quiet-Life

externý sklad

5 l / min., takmer bezúdržbový, nízka spotreba, 90% koncetrácia O2

740

kyslíkové koncentrátory

Webdesign Next Vision
Tento web používa na poskytovanie služieb súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.     OK   Ďalšie informácie