Čistička Winix U450

Tento produkt už bohužiaľ nie je v našej ponuke a nie je možné ho objednať. Môžete sa pozrieť na podobné produkty.
Výrobca: Winix
Záruka: 2 roky + predĺženie o 1 rok  
Určené pre: 240 m3  
Náklady na energiu: 0,01 € / hod  
Náklady na filtry: 28 € / rok  
K stiahnutiu: katalóg   návod  
do 240 m3 ico ico ico ico ico
Čistička Winix U450
Čistička Winix U450 Čistička Winix U450 Čistička Winix U450 Čistička Winix U450 Čistička Winix U450 Čistička Winix U450 Čistička Winix U450 Čistička Winix U450 Čistička Winix U450
Získajte 3-ročnú záruku

Predĺženie záruky na 3 roky

Registrujte sa na winix.cz a získajte 1 rok záruky navyše.

Platí iba pre nefiremných zákazníkov,
podmienky akcie k nahliadnutiu tu.

  Získať predĺženú záruku

Čistička vzduchu U450 disponuje bezkonkurenčným vzduchovým výkonom 492 m3/h. Je teda vhodná pre väčšie priestory s objemom až 200 m3, v prípade alergikov do 100 m3. Čistička ponúka automatickú prevádzku vďaka integrovanému pachovému a prachovému senzoru, ktorý bude riadiť vzduchový výkon čističky podľa aktuálnej potreby. Indikátor výmeny filtrov upozorní v prípade, keď ho bude nutné vymeniť. Svetelný senzor zjemní osvetlenie v prípade, keď sa zotmie. Čistička disponuje 5-stupňovým systémom filtrácie. Prevádzka vďaka umývateľným vzduchovým filtrom pri pravidelnom čistení vychádza cenovo lepšie než u obyčajných výmenných filtroch. Základná životnosť HEPA, uhlíkového a prachového filtra je pritom 12 mesiacov. Náhradné filtre dodávame spoločne ako komplet v jednej sade.   

Vo vnútri čističky vzduchu Winix U450 nájdete:

5 stupňov čistenia s účinnosťou 99,97 % (predfilter, aktivny uhlíkový filter, Cleancel®, True HEPA H13, PlasmaWave®)

  • HEPA filter (umývateľný) s účinosťou 99,97% zachytáva najmenšie častice s veľkosťou až 0,3 mikrónu ako sú roztoče, spóry plesní, peľ, úlomky zvieracích chlpov a ďalšie alergény.
  • Kombinovaný uhlíkový+antibakteriální filter (umývateľný) likviduje rôzne pachy ako je např. formaldehyd. Tento bezfarebný plyn so silným zápachom je často považovaný za najnebezpečnejšiu škodlivinu v interiéroch nových bytov lebo spôsobuje dráždenie sliznice horných ciest dýchacích a spojiviek. Naviac ochranný náter Cleansel™ likviduje baktérie, vírusy, plesne a roztoče, ktoré filtrom prejdú.
  • Prachový predfilter (umývateľný) - zachytí väčšie častice prachu, srsti zvierat, vlákien apod.
  • PlasmaWave™: Vytvára veľké množstvo kladných a záporných iontov a tým urýchľuje zhlukovanie a sedimentáciu prašných častíc z ovzdušia. Ovzdušie je tak vďaka generátoru iontov nie len čisté, ale aj svieže.

PlasmaWawe

Nízké náklady na prevádzku čističky

Automatická likvidácia výmeny filtra v závislosti na čistení. Čističky Winix vedia presne vyhodnotiť dobu, kedy je treba vymeniť filter. Od ostatných čističiek sa líši hlavne v tom, že výmena nie je indikovaná len uplynutím životnosti filtra. Procesor čističky totiž priebežne ukladá hneď dve informácie - a síce ako dlho motor beží a pri akých otáčkach. Keď systém vyhodnotí, že je treba vymeniť filter rozsvieti kontrolku na hlavnom panele. Nemusíte sa tak starať o to, či je filter zanesený a rovnako tak sa vám nestane, že vymeníte filter, ktorý by bol ešte použiteľný. Čističky Winix sú držiteľmi známky ENERGY STAR udeľovanej energeticky úsporným spotrebičom.

Čistička vzduchu Winix WAC U450 je ďalej vybavená umývateľnými filtrami. Aj keď je pre perfektnú čistotu vzduchu doporučené filtre pravidelne meniť, dá sa ako ekonomická alternatíva využiť aj možnosť opláchnutia filtrov pod vlažnou tečúcov vodou a zbaviť ich viditeľných nečistôt. Filtre je potom treba 100% vysušiť, aby nedošlo k poškodeniu čističky zbytkovou vlhkosťou. Tento cyklus odporúčame aplikovať max. dvakrát keďže sa kvalita filtrov môže ďalším umývaním zhoršovať.

Certifikácia a účinnosť

Čističky sú testované asociáciou AHAM (americká Asociácia výrobcov domácich spotrebičov). Značka Winix sa môže pyšniť certifikáciou AHAM pre celý sortiment čističiek vzduchu v rámci oficiálneho programu nazvaného Clean Air Delivery Rate (CADR - dodávané množstvo čistého vzduchu). Vďaka výsledkom tohoto merania a nestranným regulérnym údajom môžete získať viac istoty, že čističky vzduchu pri odstraňovaní prachu, dymu a peľu skutočne fungujú.

Do akých veľkých miestností sa táto čistička hodí?
Výrobcovia uvádzajú u čističiek vždy hodnoty pre maximálny stupeň výkonu ventilátoru, na ktorý ale väčšina domácností čističku neprevádzkuje. Jednotlivé priestory se naviac od seba líšia svojou členitosťou a odvetrávaním. Pokiaľ máme čističku pre alergika, je potrebné, aby sa vzduch v miestnosti prefiltroval 3x za hodinu. Pre normálne použitie stačí prefiltrovať 2x za hodinu. Táto čistička je tak podľa tohoto ukazovateľa vhodná do miestností s veľkosťou 164 - 246 m3 pri použití na maximálny výkon. Pri najtichšom prevádzkovom móde je vhodná max. do 82 m3. Pri výbere čističky vždy uvažujte i o použitých filtroch, od ktorých je závislý jej účinok.
Technické parametre:
Regulácia výkonu automatická
Typ filtrov HEPA+uhlíkový+antibakteriálny+
Vzduchový výkon 492 m3/h
Stupne ventilátora 4
Hlučnosť 26-55 dB
Príkon 60 W
Farba biela
Prachový senzor áno
Pachový senzor áno
Ďiaľkové ovládanie nie
Indikátor výmeny filtra áno
UV lampa nie
Uhlíkový filter áno
HEPA filter áno
Ionizátor áno
Výška 650 mm
Šířka 440 mm
Hĺbka 260 mm
Hmotnosť 8,0 kg
Náklady na filtry 28 € / rok  
  Porovnať s ďalšími produktmi
Regulácia výkonu automatická
Typ filtrov HEPA+uhlíkový+antibakteriálny+
Vzduchový výkon 492 m3/h
Stupne ventilátora 4
Hlučnosť 26-55 dB
Príkon 60 W
Farba biela
Prachový senzor áno
Pachový senzor áno
Ďiaľkové ovládanie nie
Indikátor výmeny filtra áno
UV lampa nie
Uhlíkový filter áno
HEPA filter áno
Ionizátor áno
Výška 650 mm
Šířka 440 mm
Hĺbka 260 mm
Hmotnosť 8,0 kg
Náklady na filtry 28 € / rok  
  Porovnať s ďalšími produktmi

Ako zákazníci hodnotia tento produkt na Heuréke?

hoz  Overený zákazník

hozhozhozhozhoz

Máme ho krátce

klad Luxusně vysaje kouř z cigaret

hoz  Overený zákazník

hozhozhozhozhoz

Automatická tichá finkce, ale chybí český návod k používání.

hoz  Overený zákazník

hozhozhozhozhoz

Funguje dobře, jeden už používám rok, druhý koupen teď k rodičům. V noci je tichý, opravdu není slyšet (je ale potřeba vypnout plasma-wave, ta mírně slyšet je).Indikátory svítí (modře) i při tichém režimu, sice tlumeně, ale svítí. Vyřeší to ale investice do jednoho pivního tácku, který se na indikátory dá položit. :-)Jak jsem uvedl, jednu mám již rok, používám ji každý den a zatím bez jakéhokoliv problému, takže může jen doporučit.

klad Za tyto peníze nejlepší hodnoty v testech CADR, Senzor funguje dobře, Filtr lze dle výrobce dvakrát omýt (ušetří se), Ne až tak vysoká cena nových filtrů, V noci je opravdu tichý, Senzor na světlo (v noci se ztiší)

zapor Svítí i v noci (ale lze jednoduše zakrýt)

hoz  Overený zákazník

hozhozhozhozhoz

mám jen krátce, zatím se jeví velmi pozitivně, čistí opravdu důkladně a to jsme kuřáci a máme kočku :-)

klad tichý provoz

zapor zatím žádná

hoz  Overený zákazník

hozhozhozhozhoz

Spokojen s vykonem a chodem cisticky.

klad Jednoduche ovladani, velky vykon.

zapor Pri prenaseni muze vypadnout predni kryt, lepe pridrzet.

hoz  Overený zákazník

hozhozhozhozhoz

prima produkt

klad hezkej design, opravdu prijemnej vzduch

zapor plasmawave je obcas trosku slyset. jako takovej cvrcek hodne v dalce:) sem dost citlivy na hluk a da se to

hoz  Overený zákazník

hozhozhozhozhoz

Vynikající čistička vzduchu, tichá, s velkou účinností, jedoucí většinou na minimální výkon avšak citlivě reagující na kvalitu vzduchu zvýšením výkonu. Subjektivně lepší kvalita vzduchu, jako astmatik jsem zaznamenal zmenšení potíží. Mohu jen doporučit.

klad velká účinnost, tichá, senzory kvality vzduchu, 2x omyvatelné filtry

zapor nemá ovládání přes mobilní telefon (smart)

hoz  Overený zákazník

hozhozhozhozhoz

výběr na doporučenísnadná manipulacemůžu doporučit

klad tichý chod, snadné ovládání

zapor zatím nevím

hoz  Overený zákazník

hozhozhozhozhoz

nedokážu posoudit lepší=kvalitnější vzduch, i když čistička jede 24h. Ono se to špatně posuzuje. Po týdenním provozu ale najdete na filtrech prach, takže asi funguje :) Proudí z čističky studený vzduch, když fouká více, je to nepříjemné být v její přítomnosti. Je lepší opravdu vzít naddimenzovanou kapacitu čističky, jinak na max. celkem hučí a je třeba hůře slyšet rádio. Synovi se kašle nezlepšily, tudíž se nám alespoň potvrdilo, že se nejedná asi o alergii, ale spíše astma.

klad není hlučná, noční režim je lehce slyšet jako šumění, reaguje rychle na případné pachy, po týdnu je na filtru vrstva prachu (tudíž asi funguje), když je v místnosti více lídí, tak opravdu čistí a mákne si, vzduch je lepší.

zapor po první noci nás bolelo v krku, od té doby jsme znovu nezkoušeli dát do ložnice, fouká studený vzduch, lehce sem tam je slyše ionizátor (cvrček), ale není to nepříjemné, dá se vypnout, někdy reaguje na vaření/smažení, ale také to není pokaždé, hůře se nosí, ale dá se to (za madlo)

hoz  Overený zákazník

hozhozhozhozhoz

Po zapojeni pristroje snizena prasnost v mistnosti s papouskem a psem na minimum. Nyni temer nemusime utirat prach na nabytku, takze je patrne, ze pristroj opravdu skvele funguje.Vytvari v mistnosti jemne proudeni vzduchu-jakoby "vánek", coz navozuje pocit pristupu cerstveho vzduchu zvenku.Na automaticky provoz je tichy. Pokud "vyciti" nejaky pach nebo vuni, zvysi vykon a zrychli filtraci, cimz zacne vzduch proudit rychjeli a slysitejneji, ale ne nijak neprijemne hlucne. Po vycisteni vzduchu, po cca 3-5min. prepne opet na min. vykon.S cistickou Winix WAC U 450 maximalni spokojenost!Doporucuji!

klad tichy, vykonny pristroj


Recenzie - Čistička Winix U450

Pridať otázku

Vaše meno a priezvisko:

Váš e-mail: (iba pre zaslanie odpovede na otázku)

Vaša otázka:
Poznámka: HTML tagy nebudú prevedené!

Opíšte prosím kód z obrázka do poľa nižšie:
  Čistička Winix U450

Pokračovať

Sada filtrov pre Winix U450

1-2ks skladom

pro Winix U450, 1x HEPA, 1x uhlíkový filter, 1x predfilter

84

Príslušenstvo - Čistička Winix U450

Podobné produkty

Čistička Winix TOWER QS

Čistička Winix TOWER QS

1-2ks skladom

366 m3/h, HEPA, PlasmaWave, uhlíkový filter, Bluetooth reproduktor (prehrávanie hudby napr. z mobilu)

289
Čistička Winix Zero

Čistička Winix Zero

1-2ks skladom

390 m3/ h, HEPA H13, uhlíkový filter, indikátor kvality vzduchu,

219
Čistička Winix Zero Pro
Novinka

Čistička Winix Zero Pro

1-2ks skladom

do 42 m2, 470 m3/h, indikátor výmeny filtra, 5 rýchlostných režimov,umývateľný predfilter, True HEPA H13 filter, umývateľný AOCTM filter a aktívnym uhlím, CleanCel®, PlasmaWave®

329
Čistička Winix Zero N

Čistička Winix Zero N

1-2ks skladom

168 m3/ h, HEPA, uhlíkový filter, indikátor kvality vzduchu, diaľkové ovl.

149
Čistička StadlerForm VIKTOR biela
100 %

Čistička StadlerForm VIKTOR biela

vypredané

200 m3/h, prachový, uhlíkový + HPP filter, arómaterapia

259
Čistička StadlerForm VIKTOR čierna
100 %

Čistička StadlerForm VIKTOR čierna

1-2ks skladom

200 m3/h, prachový, uhlíkový + HPP filter, arómaterapia

259
Webdesign Next Vision
Tento web používa na poskytovanie služieb súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.     OK   Ďalšie informácie